Стоматология Н+ в Днепре

Vector терапія

Лікування захворювань пародонту асоціюється з хворобливістю процедур. Вектор-терапія дозволяє видаляти зубні відкладення і біоплівку без больових відчуттів. Лікарі нашої клініки застосовують систему VECTOR для безпечного і безболісного лікування пародонтиту та пародонтозу, прискорення процесу приживлення імплантів.

Що таке система «Вектор»?

Ультразвукова система «Вектор» – це реальний спосіб продовжити життя зубів, підтримати кісткову тканину і вилікувати пародонтит без хірургічного втручання і без пошкодження м’яких тканин. Він видаляє причину захворювання – відкладення зубного каменю, токсини і бактерії нижче рівня ясен, глибоко в ясневій кишені.

Vektor terapiya 1

Яким чином лікує?

Причиною більшості захворювань пародонту є м’які і тверді зубні відкладення – зубний наліт і зубний камінь. Їх видалення дозволяє зупинити поширення інфекції. На ранніх стадіях розвитку пародонтиту, гінгівіту або пародонтозу з цим завданням цілком може впоратися професійна чистка. Але якщо в опорно-зв’язковому апараті зуба (ясна, зв’язка, кістка) вже йде патологічний процес, то такої чистки недостатньо.

Вирішенням проблеми і новим словом в лікуванні захворювань пародонту став апарат Vector, нещодавно розроблений в Німеччині. Він дозволяє видаляти зубні відкладення з глибини до 11 мм. Крім того, він має цілий ряд інших суттєвих переваг.

Переваги системи «Вектор»:

  • ☑️ велика глибина проникнення
  • ☑️ очищення поверхні кореня зуба здійснюється безконтактно
  • ☑️ можливість здійснити доступ до недоступних для інших інструментів місцях
  • ☑️ високий рівень очищення твердих і м’яких зубних відкладень
  • ☑️ усувається сама причина захворювання, а не тільки його симптоми
  • ☑️ одночасно з очищенням зуба знищуються бактерії і ендотоксини
  • ☑️ знижується чутливість зубів до зовнішніх подразників після лікування

Як проходить лікування?

Використання апарату «Вектор» передбачає курсове лікування. Сама процедура може тривати від 40 хвилин до 2 годин. Все залежить від кількості оброблюваних зубів. Приблизно через два тижні буде потрібно нанести візит до пародонтолога, який перевірить, як йде процес одужання.

Наступні візити потрібно нанести через три місяці, півроку і рік. Після закінчення підтримуючого лікування буде проведена повторна діагностика. Пацієнт сам зможе переконатися, що пародонтичні кишені помітно зменшилися – з глибоких стали неглибокими. Успіх лікування у великій мірі залежить від ретельного дотримання всіх рекомендацій фахівця, в тому числі, що стосуються гігієни порожнини рота.

Після лікування системою «Вектор» зміцнюються тканини ясен, сповільнюється утворення зубних відкладень, зменшується або повністю зникає патологічна рухливість зубів. А головне – «Вектор» дозволяє вберегти зуби від випадання.

aparat vektor

Наскільки це безболісно?

Абсолютно безболісно. Принципова відмінність системи Vector від інших ультразвукових препаратів в тому, що рух інструменту, що чистить підясневу область, відбувається не хаотично. Воно спрямоване строго уздовж поверхні зуба. Бічні вібрації не дратують тканини ясен і не руйнують коренів зубів.

Тому система успішно застосовується для лікування захворювань пародонту навіть у пацієнтів з підвищеною чутливістю. Використання німецького апарату «Вектор» робить лікування набагато більш комфортним.

Як працює система «Вектор»?

На робочий інструмент подається суміш, до складу якої входять дрібні (до 10 нанометрів) частки гідроксиапатиту. Впорядковано вібруючи в ультразвуковому полі, вони швидко і ефективно видаляють зубний наліт, відкладення, ендотоксини. При цьому ультразвук не “б’є” по тканини ясен безпосередньо. Між ними існує «амортизуюча прокладка» у вигляді рідини.

До речі, гідроксиапатит сприяє швидкому відновленню ясен після процедури. Також він знижує чутливість зубів до зовнішніх подразників, яка після лікування іншими методами виявляється підвищеною.

Чи застосовується Vector для професійної гігієни порожнини рота?

Так, в деяких випадках ця система в комплексі з ультразвуковим чищенням застосовується для видалення зубного каменю. Крім того, при наявності імплантатів «Вектор» є єдиним методом професійного чищення зубів.